(+994) 050 626 86 70
(+994) 055 673 68 09
(+994) 070 534 65 52

qaynar xətt

Vüsal Mahmudov
Aydın Bağırov
“Qəbələ”, “İnter” və “Zirə” Avroliqanın 2-ci təsnifat mərhələsindəki rəqiblərini tanıdı

“Qəbələ”, “İnter” və “Zirə” Avroliqanın 2-ci təsnifat mərhələsindəki rəqiblərini tanıdı

Bu gün Avropa Liqasında 2017/18 mövsümünün 1-ci və 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atıllb. Futbolinfo.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində UEFA-nın mənzil qərargahında baş tutan mərasimdə ölkəmizi qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində təmsil edəcək üç komandanın - “Zirə”, “İnter” və “Qəbələ”nin də rəqibləri müəyyənləşib.

Mübarizəyə 1-ci təsnifat mərhələsindən start verəcək “İnter” “İnter” Serbiyanın “Mladost” komandası ilə görüşəcək. İlk oyun səfərdə baş tutacaq. Eyni mərhələdən mübarizəyə qoşulacaq “Zirə” isə Lüksemburq “Differdanj”ı ilə düşüb. Zirəlilər ilk oyunu evdə keçirəcək.

Daha sonra 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb. “Mladost” - “İnter” cütünün qalibi “Fola” (Lüksemburq) - “Milsami” (Moldova) duelinin güclüsü ilə görüşəcək. “Zirə” – “Differdanj”ın cütünün qalibinin rəqibi isə “Astra” (Rumıniya) olacaq. 

Yarışa birbaşa 2-ci təsnifat mərhələsindən başlayacaq “Qəbələ” “Yagelloniya” (Polşa) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) cütünün qalibi ilə rəqib olub. 

Bütövlükdə, Avroliqanın 2-ci təsnifat mərhələsinin cütlükləri aşağıdakı kimidi:

2-ci təsnifat mərhələsi
(13/20 iyul)

“Zirə” (Azərbaycan) - “Differdanj” (Lüksemburq) cütünün qalibi - “Astra” (Rumıniya)
“Bala Taun” (Uels) - “Vaduts” (Lixtenşteyn) cütünün qalibi - “Odd” (Norveç) - “Ballimena” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi
“Partizani” (Albaniya) - “Botev” (Bolqarıstan) cütünün qalibi - “Beytar” (İsrail) - “Vaşaş” (Macarıstan) cütünün qalibi
“Trençin” (Slovakiya) - “Torpedo” (Gürcüstan) cütünün qalibi - “Bney Yehuda” (İsrail)
“Brondbü” (Danimarka) - “Vaasa” (Finlandiya) - “Olimpiya” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Çixura” (Gürcüstan) - “Rayndorf” (Avstriya) cütünün qalibi - “Dinamo” (Brest, Belarus)
“Rabotniçki” (Makedoniya) -  “Tre Penne” (San-Marino) cütünün qalibi - “Dinamo” (Minsk, Belarus) - “Runavik” (Farer adaları) cütünün qalibi
“Hayduk” (Xorvatiya) - “Levski” (Bolqarıstan) - “Sutyeska” (Monteneqro) cütünün qalibi
“İrtış” (Qazaxıstan) – “Dunav” (Bolqarıstan) cütünün qalibi - “Srvena Zvezda” (Serbiya) - “Floriana” (Malta) cütünün qalibi
“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - “Zeta” (Monteneqro) cütünün qalibi - AİK (İsveç) - “Klaksvik” (Farer adaları) cütünün qalibi
“Kalyu” (Estoniya) - B-36 (Farer adaları) cütünün qalibi - “Videoton” (Macarıstan) - “Baltsan” (Malta) cütünün qalibi
“Şkendiya” (Makedoniya) - “Daçiya” (Moldova) cütünün qalibi - “Konnak” (Uels) - HİK (Finlandiya) cütünün qalibi
AEK (Kipr) - “Linkoln” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi - “Levadiya” (Estoniya) - “Kork Siti” (İrlandiya) cütünün qalibi
“Hoqesund” (Norveç) - “Kolreyn” (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi - “Lex” (Polşa) - “Pelister” (Makedoniya) cütünün qalibi
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Tirana” (Albaniya) cütünün qalibi - SJK (Finlandiya) - “Reykyavik” (İslandiya) cütünün qalibi
“Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Yelqava” (Latviya) cütünün qalibi - “Midtyulland” (Danimarka) - “Derri Siti” (İrlandiya) cütünün qalibi
“Styarnan” (İslandiya) - “Şemrok Rovers” (İrlandiya) cütünün qalibi -  “Mlada Boleslav” (Çexiya)
“Şturm” (Avstriya) - “Mladost” (Monteneqro) - “Qandzasar” (Ermənistan) cütünün qalibi
“Mladost” (Serbiya) - “İnter” (Azərbaycan) cütünün qalibi - “Fola” (Lüksemburq) - “Milsami” (Moldova) cütünün qalibi
“Norçepinq” (İsveç) - “Priştina” (Kosovo) cütünün qalibi - “Sent Conston” (Şotlandiya) - “Trakai” (Litva) cütünün qalibi
“Aberdin” (Şotlandiya) - “Ordabaşı” (Qazaxıstan) - “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi
“Ostersun” (İsveç) -  “Qalatasaray” (Türkiyə)
“Qlazqo Reyncers” (Şotlandiya) - “Proqres” (Lüksemburq) cütünün qalibi - AEL (Kipr) -  “Sent Cozef” (Cəbəllütariq) cütünün qalibi
“Kruzaders” (Şimali İrlandiya) - “Liepaya” (Latviya) cütünün qalibi - “Şaxtyor” (Belarus) - “Suduva” (Litva) cütünün qalibi
“Panionios” (Yunanıstan) - “Şirak” (Ermənistan) – “Qoritsa” (Sıoveniya) cütünün qalibi
“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Atlantas” (Litva) cütünün qalibi - “Skenderbeu” (Albaniya) - “Sent Culiya” (Andorra) cütünün qalibi
“Slovan” (Slovakiya) - “Pünik” (Ermənistan) cütünün qalibi - “Lyunqbyu” (Danimarka) - “Banqor” (Uels) cütünün qalibi
“UE Santa Koloma” (Andorra) - “Osiyek” (Xorvatiya) cütünün qalibi - “Lütsern” (İsveçrə)
“Valletta” (Malta) - “Folqor” (San Marino) cütünün qalibi - “Utrext” (Hollandiya)
“Ventspils” (Latviya) - “Valyur” (İslandiya) cütünün qalibi - “Domjale” (Sloveniya) - “Flora” (Estoniya) cütünün qalibi
“Voyvodina” (Serbiya) - “Rujomberok” (Slovakiya) cütünün qalibi - “Brann” (Norveç)
“Qəbələ” (Azərbaycan) - “Yagelloniya” (Polşa) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) cütünün qalibi
“Apollon” (Kipr) - “Zarya” (Moldova) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi


 
tarix: 19-06-2017 16:55


 
Xəbər lenti
17.01.2018

03:00   “Lester”lə “Vest Hem” də növbəti mərhələyə vəsiqə qazandı

02:46   Çempion yenə xal itirdi - VİDEOLAR

02:16   “Sürix”lə matç öncəsi son məşq

01:12   “Fənərbaxça” 1/4 finalda, “Bursaspor”la “Trabzonspor” dayandı

00:24   Divizion təmsilçilərinin duelində 3 qol - VİDEO

16.01.2018

23:32  Mustafa Dənizli Azərbaycan klubu ilə razılığa gəldi

22:31  “Sürix”lə ikinci sınaq - VİDEO

20:36  “Qarabağ” “Kuban”la oyuna hazırdı

19:20  Rəşad Sadıqovdan uğurlu debüt

18:54  “Qarabağ” dünyanın 100 ən güclü klubu sırasında

18:33  “Kəpəz” daha 3 transferi rəsmən açıqladı - FOTO

18:11  “Çempionatın startına kimi tam hazır olmağa çalışacağıq” - VİDEO

17:50  “Neftçi” futbolçusu ilə müqaviləyə xitam verdi

17:31  “Sabah” “Binə”yə qalib gəldi

17:11  “Qəbələ” - “Sürix” matçının başlama saatı açıqlandı

16:47  Prosineçkidən Şehiç açıqlaması

16:23  Millimizdən 6 qolluq qələbə

16:00  Sergey Litovçenko “Kəpəz”i seçməsinin səbəbini açıqladı

15:45  Türkiyə klubu Mahirə olan borcunu ödəmədiyi üçün cəzalana bilər

15:17  “Kəpəz” iki legionerlə müqavilə imzaladı

14:27  Fransa millimizlə oyuna 14 futzaçı ilə hazırlaşacaq

14:07  “Neftçi” 2 dövrənin antirekordçusudu

13:54  Rəqib baş məşqçi yekun heyəti açıqladı

13:08  Stadionda faciənin qarşısı alındı - FOTO

12:19  “Azərbaycan millisinə qiymət vermək çətindi”

11:55  UEFA Superkuboku üçün 9 namizəd

11:41  “Sumqayıt” Divizionun liderinə belə qalib gəldi - VİDEO

11:20  “Zirə” - “Keşlə” matçının məkanı bəlli oldu

11:00  “eTopaz”da günün canlı oyunları

10:27  Futbolçunu vuran hakim cəzalandı, qərarı ləğv olundu

10:00  “TOPAZ”DA BU GÜN

09:36  Büdcəni aşan komitəyə “qulaqburma”

09:28  AFFA-nın yalanı: hollandlar razılıq verməyibmiş

09:24  Erməni məşqçiyə ömürlük cəza

09:12  Aleksandr İaşvili: “Razılaşmamız rəsmi xarakterli deyildi”

bütün xəbərlər >>>

Bütün hüquqlar qorunur. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir. 2013 © futbolinfo.az