(+994) 050 626 86 70
(+994) 055 673 68 09
(+994) 070 534 65 52

qaynar xətt

Vüsal Mahmudov
Avroliqada ilk təsnifat mərhələsinin bütün cütləri

Avroliqada ilk təsnifat mərhələsinin bütün cütləri

Bu gün İsveçrənin Nyon şəhərində Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçirilib. 

Futbolinfo.az xəbər verir ki, püşk nəticəsində Azərbaycanı bu turnirdə təmsil edəcək 3 klubun - “Qəbələ”, “Neftçi” və “Keşlə”nin də rəqibləri bəlli olub. 

Premyer Liqanın gümüş mükafatçısı “Qəbələ”nin bəxtinə Lüksemburqun "Proqres" klubu düşüb. "Qəbələ" bu rəqiblə ilk oyununu səfərdə, cavab görüşünü evdə keçirəcək.

Çempionatı üçüncü pillədə başa vuran “Neftçi”ni Macarıstanın "Uypeşt" klubu ilə duellər gözləyir. İlk oyun Bakıda, cavab görüşü səfərdə olacaq.

Ölkə kubokunun qalibi “Keşlə”yə isə Maltanın "Baltsan" klubu rəqib olub. "Keşlə" bu rəqiblə ilk oyununu səfərdə, cavab matçını Bakıda keçirəcək.

Ümumilikdə 47 cütün formalaşdığı 1-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 12-də, cavab görüşləri isə iyulun 19-da keçiriləcək.

Avropa Liqası
1-ci təsnifat mərhələsi

Styarnan (İslandiya) – Nomme Kalyu (Estoniya)
Dunayska Streda (Slovakiya) - Dinamo (Tiflis, Gürcüstan)
Rasinq Yunion (Lüksemburq) - Viitorul (Rumıniya)
Derri Siti (İrlandiya) - Dinamo (Minsk, Belarus)
Şemrok Rovers (İrlandiya) - AIK (İsveç)
Banants (Ermənistan) - Sarayevo (Bosniya və Herseqovina)
Baltsan (Malta) - KEŞLƏ (AZƏRBAYCAN)

İlves (Tampere, Finlandiya) - Slaviya (Sofiya, Bolqarıstan)
Ştumbras (Litva) - Apollon (Limassol, Kipr)
Samtredia (Gürcüstan) - Tobol (Qazaxıstan)
Torshavn (Farer adaları)/Sent Cosef (Cəbəllütariq) - OFK (Çernoqoriya)
Konnas Kuey (Uels) – Şaxtyor (Soliqorsk, Belarus)
Enqordani (Andorra)/Folqor (San Marino) - Kayrat (Almatı, Qazaxıstan)
Honved (Macarıstan) - Rabotniçki (Makedoniya)

Birkirkara (Malta)/Klaksvik (Farer adaları) - Jalgiris (Litva)
Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) - Domjale (Sloveniya)
Partizani (Albaniya) - Maribor (Sloveniya)
Zarya (Beltsı, Moldova) - Qornik (Polşa)
Laxti (Finlandiya) - Hafnarfyordur (İslandiya)
Petrokub (Moldova) - Osiyek (Xorvatiya)
Rudar (Çernoqoriya) - Partizan (Serbiya)

Fola Eş (Lüksemburq) - Europa (Cəbəllütariq)/Priştina (Kosovo)
Reyncers (Şotlandiya) - Şkupi (Makedoniya)
NEFTÇİ (AZƏRBAYCAN) - Uypeşt (Macarıstan)
Spartak (Subotiça, Serbiya) - Kolreyn (Şimali İrlandiya)
Ventspils (Latviya) - Luftetari (Albaniya)
Anortosis (Kipr) - Laçi (Albaniya)
ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) - Riqa (Latviya)

Qlenavon (Şimali İrlandiya) - Molde (Norveç)
Proqres (Lüksemburq) - QƏBƏLƏ (AZƏRBAYCAN)
Buduçnost (Çernoqoriya) - Trençin (Slovakiya)
Pünik (Ermənistan) - Vardar (Makedoniya)
Kliftonvil (Şimali İrlandiya) - Nordsyelland (Danimarka)
Ferentsvaroş (Macarıstan) - Makkabi (Təl-Əviv, İsrail)
Milsami (Moldova) - Slovan (Bratislava, Slovakiya)

Radniçki (Serbiya) - Sent Culiya (Andorra)/Qzira Yunayted (Malta)
Haybernian (Şotlandiya) - NSİ Runavik (Farer adaları)
Lex (Polşa) - Qandzasar (Ermənistan)
Rudar (Sloveniya) - Tre Fiori (San Marino)/Bala Taun (Uels)
Çixura (Gürcüstan) - Beytar (İsrail)
Levadiya (Estoniya) - Dandolk (İrlandiya)
Vaduts (Lixtenşteyn) - Levski (Sofiya, Bolqarıstan)
Vestmannaeyyar (İslandiya) - Sarpsborq (Norveç)
Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) - Narva Trans (Estoniya)
Kopenhagen (Danimarka) - KuPS (Finlandiya)
Kevn Druids (Uels)/Trakay (Litva) – İrtış (Qazaxıstan)
Liepaya (Latviya) - Hakken (İsveç)


 
tarix: 20-06-2018 15:00


 
Xəbər lenti
22.07.2018

01:29   “Sumqayıt”ın futbolçuları Bolu toplanışını dəyərləndirdi - VİDEO

00:55   “Sabah”da daha 3 imza

21.07.2018

23:05  “Ulduz”dan Ukraynada 1 qələbə, 1 məğlubiyyət

22:47  Millimizin baş məşqçisi: “Onlar verilən tapşırığı maksimum yerinə yetirdilər”

22:30  Millimizdən növbəti qələbə

22:13  Millimiz İsveçrəyə də böyük hesabla uduzdu

21:30  “Sabah” “Osmanlıspor”la da “sülh bağladı”

18:28  İşki düşkünü yenə Azərbaycan klubunda

18:22  “Milan”da yeni prezident

18:14  PSJ Kanteni aldı - 110 milyon avroya

18:01  Riad Rəfiyev yenə iş başında: klub prezidenti vəzifə səlahiyyətlərini qazanca qurban verir

16:02  “Qarabağ”la oyunlar üçün 22 futbolçu

15:33  “Qarabağ”ın səfər proqramı bəlli oldu

15:11  Millimiz mövqeyini qorudu

14:44  “Kukesi”nin kapitanı: “Kağız üzərində favorit “Qarabağ”dı”

14:22  “Kukesi” - “Qarabağ”: hakim təynatarı açıqlandı

12:28  “Qarabağ” “Sabah”a uduzdu

12:00  “Sabah” Türkiyə klubu ilə üz-üzə

11:50  “Roma”nın futbolçusu rəsmən “Fiorentina”da

11:21  “Liverpul”un qapıçısı digər Premyer Liqa klubunda

11:00  “eTopaz”da günün canlı oyunları

10:41  Premyer Liqadan La Liqa təmsilçisinə

10:32  Bu uğursuzluğu ancaq çempionluq unutdura bilər

10:00  “TOPAZ”DA BU GÜN

09:31  Kosovo millisinin qapıçısı Super Liqa klubunda

02:50  Ayxan Abbasov: “Onlar hələ tam hazır deyil, vaxt lazımdı”

01:56  “Səbail” “İstanbulspor”a qarşı

00:11  Millimiz ilk oyunda məğlub oldu

00:02  “Neftçi”nin sabiq üzvü rəsmən “Sabah”da - FOTO

bütün xəbərlər >>>

Bütün hüquqlar qorunur. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir. 2013 © futbolinfo.az