(+994) 050 678 37 80
(+994) 070 534 65 52

qaynar xətt

Tahir Süleymanov
Avroliqada ilk təsnifat mərhələsinin bütün cütləri

Avroliqada ilk təsnifat mərhələsinin bütün cütləri

Bu gün İsveçrənin Nyon şəhərində Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçirilib. 

Futbolinfo.az xəbər verir ki, püşk nəticəsində Azərbaycanı bu turnirdə təmsil edəcək 3 klubun - “Qəbələ”, “Neftçi” və “Keşlə”nin də rəqibləri bəlli olub. 

Premyer Liqanın gümüş mükafatçısı “Qəbələ”nin bəxtinə Lüksemburqun "Proqres" klubu düşüb. "Qəbələ" bu rəqiblə ilk oyununu səfərdə, cavab görüşünü evdə keçirəcək.

Çempionatı üçüncü pillədə başa vuran “Neftçi”ni Macarıstanın "Uypeşt" klubu ilə duellər gözləyir. İlk oyun Bakıda, cavab görüşü səfərdə olacaq.

Ölkə kubokunun qalibi “Keşlə”yə isə Maltanın "Baltsan" klubu rəqib olub. "Keşlə" bu rəqiblə ilk oyununu səfərdə, cavab matçını Bakıda keçirəcək.

Ümumilikdə 47 cütün formalaşdığı 1-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 12-də, cavab görüşləri isə iyulun 19-da keçiriləcək.

Avropa Liqası
1-ci təsnifat mərhələsi

Styarnan (İslandiya) – Nomme Kalyu (Estoniya)
Dunayska Streda (Slovakiya) - Dinamo (Tiflis, Gürcüstan)
Rasinq Yunion (Lüksemburq) - Viitorul (Rumıniya)
Derri Siti (İrlandiya) - Dinamo (Minsk, Belarus)
Şemrok Rovers (İrlandiya) - AIK (İsveç)
Banants (Ermənistan) - Sarayevo (Bosniya və Herseqovina)
Baltsan (Malta) - KEŞLƏ (AZƏRBAYCAN)

İlves (Tampere, Finlandiya) - Slaviya (Sofiya, Bolqarıstan)
Ştumbras (Litva) - Apollon (Limassol, Kipr)
Samtredia (Gürcüstan) - Tobol (Qazaxıstan)
Torshavn (Farer adaları)/Sent Cosef (Cəbəllütariq) - OFK (Çernoqoriya)
Konnas Kuey (Uels) – Şaxtyor (Soliqorsk, Belarus)
Enqordani (Andorra)/Folqor (San Marino) - Kayrat (Almatı, Qazaxıstan)
Honved (Macarıstan) - Rabotniçki (Makedoniya)

Birkirkara (Malta)/Klaksvik (Farer adaları) - Jalgiris (Litva)
Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) - Domjale (Sloveniya)
Partizani (Albaniya) - Maribor (Sloveniya)
Zarya (Beltsı, Moldova) - Qornik (Polşa)
Laxti (Finlandiya) - Hafnarfyordur (İslandiya)
Petrokub (Moldova) - Osiyek (Xorvatiya)
Rudar (Çernoqoriya) - Partizan (Serbiya)

Fola Eş (Lüksemburq) - Europa (Cəbəllütariq)/Priştina (Kosovo)
Reyncers (Şotlandiya) - Şkupi (Makedoniya)
NEFTÇİ (AZƏRBAYCAN) - Uypeşt (Macarıstan)
Spartak (Subotiça, Serbiya) - Kolreyn (Şimali İrlandiya)
Ventspils (Latviya) - Luftetari (Albaniya)
Anortosis (Kipr) - Laçi (Albaniya)
ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) - Riqa (Latviya)

Qlenavon (Şimali İrlandiya) - Molde (Norveç)
Proqres (Lüksemburq) - QƏBƏLƏ (AZƏRBAYCAN)
Buduçnost (Çernoqoriya) - Trençin (Slovakiya)
Pünik (Ermənistan) - Vardar (Makedoniya)
Kliftonvil (Şimali İrlandiya) - Nordsyelland (Danimarka)
Ferentsvaroş (Macarıstan) - Makkabi (Təl-Əviv, İsrail)
Milsami (Moldova) - Slovan (Bratislava, Slovakiya)

Radniçki (Serbiya) - Sent Culiya (Andorra)/Qzira Yunayted (Malta)
Haybernian (Şotlandiya) - NSİ Runavik (Farer adaları)
Lex (Polşa) - Qandzasar (Ermənistan)
Rudar (Sloveniya) - Tre Fiori (San Marino)/Bala Taun (Uels)
Çixura (Gürcüstan) - Beytar (İsrail)
Levadiya (Estoniya) - Dandolk (İrlandiya)
Vaduts (Lixtenşteyn) - Levski (Sofiya, Bolqarıstan)
Vestmannaeyyar (İslandiya) - Sarpsborq (Norveç)
Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) - Narva Trans (Estoniya)
Kopenhagen (Danimarka) - KuPS (Finlandiya)
Kevn Druids (Uels)/Trakay (Litva) – İrtış (Qazaxıstan)
Liepaya (Latviya) - Hakken (İsveç)


 
tarix: 20-06-2018 15:00


 
Xəbər lenti
15.12.2018

02:15   “Selta” “Leqanes”lə “sülh bağladı”

01:47   “Volfsburq”dan “Nürnberq” üzərində inamlı qələbə

00:37   “Bursaspor”la "Göztəpə"dən heç-heçə

00:04   Avroliqada son turun ən yaxşı oyunçusu

14.12.2018

23:44  Halldorsson Londonda meydana çıxmasa da…

23:17  “Buranın havasını daha çox bəyəndim” - “Neftçi”nin yeni transferi

22:30  Rəşadın erməniyə hücumu - VİDEO

19:48  Avroliqanın finalı ilə bağlı daha bir görüş

18:34  “Neftçi” “Sumqayıt”la ilk oyuna hazırlığı başa çatdı

18:10  Qara Qarayev: “Azarkeşlərdən bayrağı aldım və yuxarı qaldırdım”

17:56  “Keşlə”nin qış hazırlıq planı məlum oldu

17:11  42 yaşlı rekordçu

16:40  ÇL-də həftənin ən yaxşı məlum oldu

16:00  “Neftçi” - “Sumqayıt” matçının biletləri satışda

15:23  “Sabah” da Türkiyəyə gedir

15:11  Moskva “Spartak”ından antirekord

14:57  Azərbaycan mətbuatı seçimini etdi: Qurban Qurbanov!

14:19  Avroliqada son turun rəmzi komandası açıqlandı

13:57  “Zenit” 5 il idi belə aqibətlə üzləşmirdi

13:16  Sampaoli Braziliya klubunda!

12:42  “Fənərbaxça”da yeni baş məşqçi - RƏSMİ

12:17  Avroliqada son turun ən yaxşı oyunçusu adına 4 namizəd

12:07  Edvinas: “Qarabağ”dan revanş almaq istəyirik” 

11:35  "Topaz": "Göztəpə" heç-heçə oynayacaqmı?

11:03  Azərbaycan kuboku: Cavab oyunlarının vaxtı açıqlandı

10:34  Azərbaycan yerində saydı - UEFA reytinqi

10:00  “eTopaz”da günün canlı oyunları

09:33  Avropa Liqasında 1/16 finalın bütün iştirakçıları

03:10  Qurban Qurbanov: “Daha yaxşı nəticələr qazana bilərdik”

02:55  “Qarabağ”ın oyununda erməni təxribatı - FOTO

02:20  Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vuruldu

01:54  “Qarabağ” “Arsenal”la yenə bacarmadı

01:29  Almeydalı “Astana” Avroliqa ilə vidalaşdı

01:14  “Qəbələ”nin “Sabah”la 3-cü dueli

bütün xəbərlər >>>

Bütün hüquqlar qorunur. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir. 2013 © futbolinfo.az