(+994) 050 678 37 80
(+994) 070 534 65 52

qaynar xətt

Vüsal Mahmudov
Natiq Muxtarlı
Tahir Süleymanov
“Qəbələ”, “Neftçi”, “Səbail” və daha 138 iştirakçı

“Qəbələ”, “Neftçi”, “Səbail” və daha 138 iştirakçı

2019-20 mövsümündə UEFA Avropa Liqasında iştirak edəcək bütün komandalar bəllidi. Futbolinfo.az xəbər verir ki, klublar hansı mərhələdən mübarizəyə başlayacaqlarını da bilirlər.

Ümumilikdə 141 komanda qrup mərhələsində boş olan 21 yer uğrunda mübarizə aparacaq. Klublardan 14-ü ilkin, 87-si I təsnifat, 27-si II təsnifat, 13-ü III təsnifat mərhələsindən mübarizəyə qoşulacaq. Bundan başqa, II mərhələdən etibarən Çempionlar Liqasındakı cütlüklərin məğlubları da Avropa Liqasında yarışa qoşulacaq. 17 komanda isə qrupda yerini təmin edib.

Azərbaycanı bu turnirdə 3 komanda - "Qəbələ", "Neftçi" və "Səbail" təmsil edəcək. Paytaxt təmsilçiləri I, "qırmızı-qaralar" isə II təsnifat mərhələsindən mübarizəyə başlayacaq. (matc.az)
 
AVROPA LİQASI
 
İlkin mərhələ
Səpələnmişlər: "La Fiorita" (San-Marino), "Proqres" (Lüksemburq), "Kliftonvill" (Şimali İrlandiya), "Europa" (Cəbəllütariq), "NSI Runavik", "Klaksvik" (hər ikisi Farer adaları), "Priştina" (Kosovo)
Səpələnməmişlər: "Sent Julia", "Enqordani" (hər ikisi Andorra), "Tre Fiori" (San-Marino), "Barri Taun", "Kardiff MU" (hər ikisi Uels), "Sent Jozef" (Cəbəllütariq), "Ballimena Yunayted (Şimali İrlandiya)
 
I təsnifat mərhələsi
Səpələnmişlər: "Legiya", "Krakoviya" (hər ikisi Polşa), "Styaua", (Rumıniya), “Malmö”, “Norçepinq” (hər ikisi İsveç), “Mölde”, “Brann”, “Hoqesun” (hamısı Norveç), “MOL-Vidi” (Macarıstan), “Dinamo”, “Vitebsk”, “Şaxtyor” (hamısı Belarus), “Spartak” (Slovakiya), "Apollon", AEK (hər ikisi Kipr), “Jalgiris”, "Trakai" (hər ikisi Litva), "Aberdin", “Reyncers”, "Kilmarnok" (hamısı Şotlandiya), "Jrinski" (Bosniya və Herseqovina), “Kayrat”, "Tobol", "Ordabasi" (hamısı Qazaxıstan), "Radniçki", "Çukariçki" (hər ikisi Serbiya), "Domjale", "Olimpiya" (hər ikisi Sloveniya), “Kruzaders” (Şimali İrlandiya), “Ventspils” (Latviya), “Styarnan” (İslandiya), “Fola” (Lüksemburq), “Vaduts” (Lixtenşteyn), “Neftçi”, “Səbail” (hər ikisi Azərbaycan), “Kork Siti” (İrlandiya), "Hapoel" Beer-Şeva, "Makkabi" Hayfa (hər ikisi İsrail), "Hayduk" (Xorvatiya), "Kukesi" (Albaniya), "Alaşkert" (Ermənistan), "Dinamo" (Gürcüstan), MOİK, "Levski" (hər ikisi Bolqarıstan), "Buduçnost" (Monteneqro), "Levadiya" (Estoniya), "Brondbü" (Danimarka)
Səpələnməmişlər: “Dunayska Ştreda”, "Rujomberok" (hər ikisi Slovakiya), "B-36 Torshavn" (Farer adaları), “Çixura”, “Torpedo” (hər ikisi Gürcüstan), "Debretsen", "Honved" (hər ikisi Macarıstan), “Milsami”, “Petrokub”, "Speranta" (hamısı Moldova), “Trans”, “Flora” (hər ikisi Estoniya), “Liepaya”, “Riqa” (hər ikisi Latviya), “Qzira”, "Baltzan", “Hibernian” (hamısı Malta), “Reykyavik”, “Breydablik” (hər ikisi İslandiya), “Şemrok Rovers”, “Sent-Patriks” (hər ikisi İrlandiya), "Şkupi", "Akademiya Pandev", "Makedoniya Qerçe" (hamısı Makedoniya), “Şiroki Briyeq”, "Radnik" (hər ikisi Bosniya və Herseqovina), “Konnak” (Uels), “Kuopio”, “Rovaniemi”, “İnter” (hamısı Finlandiya), “Ştumbras” (Litva), "Universitatea" (Rumıniya), "Mura" (Sloveniya), "Banants", "Lori" (hər ikisi Ermənistan), "Teuta", "Laçi" (hər ikisi Albaniya), "Yenneş" (Lüksemburq), "Zeta", "Titoqrad" (Monteneqro), ilkin mərhələnin 7 qalibi
 
II təsnifat mərhələsi
Səpələnmişlər: "Roma" (İtaliya), "Gent" (Belçika), "Ayntraxt" (Almaniya), "Espanyol" (İspaniya), "Partizan" (Serbiya), "Vulverhempton" (İngiltərə), "Strasburq" (Fransa), "Zarya" (Ukrayna), "Alkmaar", "Utrext" (hər ikisi Hollandiya), "Arsenal" (Rusiya), "Gimaraeş (Portuqaliya), "Yeni Malatyaspor" (Türkiyə), "Şturm" (Avstriya), "Qəbələ" (Azərbaycan), "Yablonets", "Mlada" (hər ikisi Çexiya), "Atromitos", "Aris" (hər ikisi Yunanıstan), "Osiyek" (Xorvatiya), "Esbyerq" (Danimarka), "Lütsern" (İsveçrə), I təsnifat mərhələsinin 15 qalibi
Səpələnməmişlər: AEL (Kipr), "Haken" (İsveç), "Vitorul" (Rumıniya), "Lexiya" (Polşa), "Lokomotiv" (Plovdiv, Bolqarıstan), I təsnifat mərhələsinin 32 qalibi
 
III təsnifat mərhələsi
Səpələnmişlər: "Sparta" (Çexiya), "Sportinq" (Portuqaliya), "Feyenoord" (Hollandiya), "Spartak" (Rusiya), AEK (Yunanıstan), "Midtyulland" (Danimarka), "NK Riyeka" (Xorvatiya), II təsnifat mərhələsinin 17 qalibi, Çempionlar Liqasından gələn 2 komanda
Səpələnməmişlər: "Austria" (Avstriya), "Trabzonspor" (Türkiyə), "Royal Antverp" (Belçika), "Mariupol" (Ukrayna), "Tyun" (İsveçrə), "Bney Yehuda" (İsrail), II təsnifat mərhələsinin 20 qalibi
 
Pley-off mərhələsi
Səpələnmişlər: III təsnifat mərhələsinin 11 qalibi, Çempionlar Liqasından gələn 2 komanda
Səpələnməmişlər: III təsnifat mərhələsinin 13 qalibi
 
Qrup mərhələsi
"Sevilya", "Xetafe" (hər ikisi İspaniya), "Arsenal", "Mançester Yunayted" (hər ikisi İngiltərə), "Beşiktaş" (Türkiyə), "Sportinq" (Portuqaliya), MOİK (Rusiya), "Volfsburq", "Borussiya" Mönhenqladbax (hər ikisi Almaniya), "Latsio", "Milan" (hər ikisi İtaliya), "Sent-Etyenn", "Renn" (hər ikisi Fransa), "Standard" (Belçika), "Aleksandriya" (Ukrayna), "Volfsberger" (Avstriya), "Luqano (İsveçrə), pley-off mərhələsinin 21 qalibi, Çempionlar Liqasından gələn 10 komanda.
 
Qeyd edək ki, Avropa Liqasında mübarizə iyunun 27-də start götürəcək.

 
tarix: 04-06-2019 20:05


 
Xəbər lenti
26.08.2019

01:32   “Qalatasaray” xal itirdi

01:22   “Barselona” ilk qələbəsini darmadağınla qazandı

01:11   PSJ-dən darmadağın

00:58   “Milan”dan ilk oyunda məğlubiyyət

00:05   “Qarabağ” - “Qəbələ” 3:0 - VİDEO

25.08.2019

23:51  Sənan Qurbanov: “Getmək mənim üçün problem deyil”

23:34  Qurban Qurbanov: “Yeni yarımmüdafiəçi axtarışındayıq”

23:10  “Volfsburq”dan darmadağın

22:53  “Qarabağ”dan darmadağın, “Keşlə”dən qələbə

22:29  “Mançester Siti” qalib gəldi, “Tottenhem” uduzdu

22:07  “Keşlə”yə 1 qol bəs etdi - VİDEO

21:59  Elşad Əhmədov: “Bu səhvləri təkrarlamamalıyıq”

21:57  Tərlan Əhmədov: “Onun bilərəkdən vərəqə aldığını düşünmürəm”

19:53  Turabov Super Liqada debüt etdi

19:19  “Volfsburq”un forvardı Super Liqa klubunda

18:35  Millimizin üzvü darmadağını kənardan izlədi

17:47  Premyer Liqada rekord təkrarlandı

17:37  Tanınmış futbolçu karyerasını başa vurdu

16:56  Argentinalı hücumçu Super Liqa klubunda

16:24  “Fənərbaxça” Reyeslə vidalaşdı, Ramini alır - RƏSMİ

15:38  Türkiyə millisinin üzvü ilə 5 illik müqavilə

14:31  İkardinin yeni forma nömrəsi bilindi

13:54  Qana millisinin üzvü Super Liqa klubunda

13:21  “Fənərbaxça” 6 mövsüm sonra

13:05  Dadaşov debüt etdi, yeni komandası ilk xalını qazandı

12:10  “Qarabağ”ın 200 minlik təklifini qəbul etmədilər

11:53  “Qarabağ” bizim qanımızı içmək istəyəcək”

11:30  Əsgərov ehtiyatda qaldı, “Liepaya” uduzdu

10:44  "Neftçi"nin məşqçisi təltif olundu

10:32  Mamadu Mbodj: “Yenilik olsa, biləcəksiz”

10:25  “Sabah”la “Keşlə”nin 5-ci dueli

10:08  “Qəbələ”nin “Qarabağ”la 54-cü qarşılaşması

09:43  Paşayev ehtiyatda qaldı, komandası darmadağına üzüldü

09:21  Əhmədov oyunu gözləyir: “Daha istəkli olmalıyıq”

09:12  “Beşiktaş” Kuaresmanı transferə çıxardı - RƏSMİ

bütün xəbərlər >>>

Bütün hüquqlar qorunur. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir. 2013 © futbolinfo.az