(+994) 050 678 37 80
(+994) 070 534 65 52

qaynar xətt

Vüsal Mahmudov
Tahir Süleymanov
Avroliqada 2-ci təsnifat mərhələsinin bütün cütləri

Avroliqada 2-ci təsnifat mərhələsinin bütün cütləri

Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Futbolinfo.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində təşkil olunan tədbirdə Azərbaycan təmsilçilərinin də potensial rəqibləri müəyyənləşib.

Mübarizəyə məhz bu mərhələdən başlayacaq “Qəbələ”nin rəqibi “Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan) – “La Fiorita” (San-Marino)/“Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi olacaq. 

Avroliqada mübarizəyə 1-ci təsnifat mərhələsindən başlayacaq “Neftçi” və “Səbail” də növbəti rəqiblərini tanıyıb. “Neftçi” ilk mərhələdə Moldovanın “Speranta” klubu ilə qarşılaşacaq. “Ağ-qaralar” bu mərhələni keçsə, “Arsenal” (Tula, Rusiya) ilə üz-üzə gələcək.

“Səbail” isə ilk mərhələdə Rumıniyanın “Universitatya Krayova” klubu ilə qarşılaşacaq. Aftandil Hacıyevin rəhbərlik etdiyi kollektiv mərhələni keçsə, potensial rəqibi “Honved” (Budapeşt, Macarıstan) - “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) cütünün qalibi olacaq.

İkinci mərhələnin ilk oyunları iyulun 25-də, cavab görüşləri isə avqustun 1-də olacaq.

Avropa Liqası
2-ci təsnifat mərhələsi

Norçöpinq (İsveç)/Sent-Patriks (İrlandiya) - Dinamo (Minsk, Belarus)/Liepaya (Latviya)

Barri Taun (Uels)/Kliftonvill (Şimali İrlandiya) - Hauqesun (Norveç)/Şturm (Avstriya)

Lexiya (Polşa) - İnter (Finlandiya)/Brondbü (Danimarka)

Domjale (Sloveniya)/Balzan (Malta) - Malmö (İsveç)/“Ballumena” (Şimali İrlandiya)/NSİ (Farer adaları) cütünün qalibi

ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan)/Titoqrad (Monteneqro) – Osiyek (Xorvatiya)

Laçi (Albaniya)/Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) – Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina)/Kayrat (Qazaxıstan)

AEK (Kipr)/Petrokub (Moldova) – Levski (Bolqarıstan)/Rujomberok (Slovakiya)

Zeta (Monteneqro)/Fehervar (Macarıstan) – Breydablik (İslandiya)/Vaduts (Lixtenşteyn)

Mölde (Norveç)/Reykyavik (İslandiya) – Çukariçki (Serbiya)/Banants (Ermənistan)

Roma (İtaliya) – Debretsen (Macarıstan)/Kukesi (Albaniya)

Arsenal (Tula, Rusiya) – Neftçi (Azərbaycan)/Speranta (Moldova)

Sent Culiya (Andorra)/Europa (Cəbəllütariq) cütünün qalibi/“Legiya” (Polşa) – Vitebsk (Belarus)/Kuopio (Finlandiya)

Qəbələ (Azərbaycan) – Dinamo (Tiflis, Gürcüstan)/La Fiorita (San-Marino)/Enqordani (Andorra) cütünün qalibi

Aberdin (Şotlandiya)/Rovaniemi (Finlandiya) – Fola Eş (Lüksemburq)/Çixura (Gürcüstan)

Lütsern (İsveçrə) – Riteriai (Litva)/Klaksvik (Farer adaları)/Tre Fiori (San-Marino) cütünün qalibi

Espanyol (İspaniya) – Styarnan (İslandiya)/Levadiya (Estoniya)

Utrext (Hollandiya) – Pandev Akademiyası (Şimali Makedoniya)/Jrinski (Bosniya və Herseqovina)

Malatyaspor (Türkiyə) – Olimpiya (Sloveniya)/Riqa (Latviya)

Royal Antverp (Belçika) – Vitorul (Rumıniya)

Priştina (Kosovo)/Sent Josefs (Cəbəllütariq) cütünün qalibi/Reyncers (Şotlandiya) – Kork Siti (İrlandiya)/Progres (Lüksemburq)/Kardiff MU (Uels) cütünün qalibi

Krakoviya (Polşa)/Dunayska Streda (Slovakiya) – Atromitos (Yunanıstan)

Pünik (Ermənistan)/Şkupi (Şimali Makedoniya) – Yablonets (Çexiya)

Radniçki (Serbiya)/Flora (Estoniya) – Ayntraxt (Frankfurt, Almaniya)

Buduçnost (Monteneqro)/Narva Trans (Estoniya) – Zarya (Ukrayna)

Ventspils (Latviya)/Teuta (Albaniya) – Qzira Yunayted (Malta)/Hayduk (Xorvatiya)

Strasburq (Fransa) – Makkabi (Hayfa, İsrail)/Mura (Sloveniya)

Vulverhempton (İngiltərə) – Kruzeyders (Şimali İrlandiya)/B-36 Torshavn (Farer adaları)

Mlada Boleslav (Çexiya) – Ordabası (Qazaxıstan)/Torpedo (Gürcüstan)

Aris (Yunanıstan) – AEL (Limasol, Kipr)

Brann (Norveç)/Şemrok Rovers (İrlandiya) – Kauno Jalgiris (Litva)/Apollon (Kipr)

Jeness Eş (Lüksemburq)/Tobol (Qazaxıstan) – Vitoriya (Portuqaliya)

AZ Alkmaar (Hollandiya) – Hakken (İsveç)

Honved (Macarıstan)/Jalgiris (Litva) – Səbail (Azərbaycan)/Universitatya Krayova (Rumıniya)

Alaşkert (Ermənistan)/Makedoniya (Şimali Makedoniya) – Styaua (Rumıniya)/Milsami (Moldova)

Şaxtyor (Belarus)/Hibernians (Malta) – Esbyerq (Danimarka)

Lokomotiv (Plovdiv, Bolqarıstan) – Radnik (Bosniya və Herseqovina)/Spartak (Slovakiya)

Konnaks Kuey (Uels)/Kilmarnok (Şotlandiya) – “Partizan” (Serbiya)


 
tarix: 19-06-2019 16:57


 
Xəbər lenti
14.10.2019

10:44   “Qol sayılmayıbsa, buna görə biz üzr istəyəsi deyilik”

10:30   Cavid Hüseynov: “Bu, onsuz da həmişə belə olub”

10:15   “Azərbaycanla oyunda çox yoruldum”

10:00   Paşayevin komandası sınaq matçında qələbə qazandı

09:42   “Hakim qolu qeydə alandan sonra fikrini dəyişirsə...”

09:30   Millimizə qol vuran futbolçu: “Zərbəm çox yaxşı alındı”

09:14   Araz Abdullayev: “Buna görə çox təəssüflənirik”

09:00   Budapeştdə heç-heçə olsa, nə dəyişəcəkdi ki?

01:02   Süleymanovun şərhi, Stuxlikin “xidməti”

00:51   AÇ-2020-yə daha 2 vəsiqənin sahibi bəlli oldu

13.10.2019

23:45  Hiqler səhvini etiraf edib, üzr istədi

23:07  Budapeştdə millimizə qarşı hakim haqsızlığı - VİDEO

22:53  Marko Rossi: “Xoşbəxtlikdən, Azərbaycanın qolu sayılmadı”

22:39  Nikola Yurçeviç: “Onların əziyyəti yerə vuruldu”

21:50  Milllimiz Macarıstana da uduzdu

20:04  Şeydayevin komandasından ermənilər üzərində qələbə

19:28  Neymar zədələndi, erkən əvəzləndi

18:39  Aleksis Sançes ili erkən başa vurdu

17:41  “Araz”ın ÇL oyununda 11 qol - VİDEO

16:17  Bu stadiona Ronaldonun adı veriləcək

15:14  Türkiyə millisində ciddi itkilər - Fransa ilə oyunu buraxacaqlar

14:25  Serhatın komandasından inamlı qələbə

13:34  İtaliya yığması 81 il sonra…

11:55  Quliyev üçün 90 dəqiqə və 3 xal

10:23  İspaniya yığmasından və Serxio Ramosdan rekord

09:09  Əliyev dubla imza atdı, “Ximki” darmadağına sevindi

09:00  Macarların ilk qolunu Stuxlik vurdu

00:53  İspaniya büdrədi, İtaliya AÇ-2020-də!

bütün xəbərlər >>>

Ən çox oxunan
Bütün hüquqlar qorunur. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir. 2013 © futbolinfo.az