(+994) 050 678 37 80
(+994) 070 534 65 52

qaynar xətt

Avropa Liqası: İlk gündə iki darmadağın

Avropa Liqası: İlk gündə iki darmadağın

Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasında 1-ci təsnifat mərhələsinə start verilib.

Futbolinfo.az xəbər verir ki, ilk oyun günündə 3 qarşılaşma baş tutub. İngiltərəli baş məşqçi Stiven Cerrardın çalışdırdığı “Renycers” klubu Cəbəllütariqin “Sent Josefs” komandasının qonağı olub və 4 cavabsız qolla qalib gəlib. Split “Hayduk”u səfərdə “Qzira Yunayted”i məğlub edibsə, Sofiya ÇSKA-sı da “Titoqrad”a divan tutub.

Azərbaycan təmsilçisi “Neftçi” və “Səbail” isə turnirdəki ilk oyununu iyulun 11-də keçirəcək. “Neftçi” Moldovada “Speranta”nın qonağı olacaq. Avrokuboklarda debüt edən “Səbail” isə doğma azarkeşləri qarşısında Rumıniyanın “Universitatya Krayova” klubunu qəbul edəcək. Azərbaycanın turnirdəki digər təmsilçisi “Qəbələ” isə mübarizəyə 2-ci mərhələdən başlayacaq.

Avropa Liqası
1-ci təsnifat mərhələsi

9 iyul

Sent Josefs (Cəbəllütariq) – Reyncers (Şotlandiya) 0:4
Qol: Cek, 50. Ojo, 56. Qoldson, 68. Morelos, 77.

Qzira Yunayted (Malta) – Hayduk (Xorvatiya) 0:2
Qol: Qyurkso, 44. Dolçek, 90.

ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) – Titoqrad (Monteneqro) 4:0
Qol: Evandro, 40. T.Rodriqes, 53. Ceferson, 55. Malinov, 72.

10 iyul

19:55 Jeness Eş (Lüksemburq) – Tobol (Qazaxıstan)

11 iyul

17:30 Pünik (Ermənistan) – Şkupi (Makedoniya)
18:00 Ordabası (Qazaxıstan) – Torpedo (Kutaisi, Gürcüstan)
18:45 Ventspils (Latviya) – Teuta (Albaniya)
19:00 Alaşkert (Ermənistan) – Makedoniya (Skopye, Şimali Makedoniya)
19:30 AEK (Kipr) – Petrokub (Moldova)
19:30 Laçi (Albaniya) – Hapoel (Beer-Şeva, İsrail)
19:30 Narva Trans (Estoniya) – Buduçnost (Monteneqro)
20:00 KuPS Kuopio (Finlandiya) – Vitebsk (Belarus)
20:00 Səbail (Azərbaycan) – Universitatya Krayova (Rumıniya)
20:30 Riteryay (Litva) – Klaksvik (Farer adaları)
20:30 Balzan (Malta) – Domjale (Sloveniya)
20:30 Rujomberok (Slovakiya) – Levski (Sofiya, Bolqarıstan)
21:00 Pandev Akademiyası (Makedoniya) – Jrinski (Bosniya və Herseqovina)
21:00 Brann (Norveç) – Şemrok Rovers (İrlandiya)
21:00 Bröndbü (Danimarka) – İnter Turku (Finlandiya)
21:00 Kruzeyders (Şimali İrlandiya) – B36 Torshavn (Farer adaları)
21:00 Debretsen (Macarıstan) – Kukesi (Albaniya)
21:00 Dinamo (Tiflis, Gürcüstan) – Enqordani (Andorra)
21:00 Kauno Jalgiris (Litva) – Apollon (Kipr)
21:00 Liepaya (Latviya) – Dinamo (Minsk, Belarus) 
21:00 Makkabi (Hayfa, İsrail) – Mura (Sloveniya)
21:00 Malmö (İsveç) – Ballimena (Şimali İrlandiya)
21:00 Molde (Norveç) – Reykyavik (İslandiya)
21:00 Şaxtyor (Soliqorsk, Belarus) – Hibernians (Malta)
21:00 Radnik (Bosniya və Herseqovina) – Spartak (Trnava, Slovakiya)
21:00 Speranta (Moldova) – Neftçi (Azərbaycan)
21:30 Fola Eş (Lüksemburq) – Çixura (Gürcüstan)
22:00 Olimpiya (Lyublyana, Sloveniya) – RFS (Latviya)
22:00 Konnah Kuey (Uels) – Kilmarnok (Şotlandiya)
22:30 Çukariçki (Serbiya) – Banants (Ermənistan)
22:30 Europa (Cəbəllütariq) – Legiya (Polşa)
22:30 Dunayska Streda (Slovakiya) – Krakoviya (Polşa) 
22:30 Zeta (Monteneqro) – Videoton (Macarıstan)
22:30 Styaua (Rumıniya) – Milsami (Moldova)
22:45 Aberdin (Şotlandiya) – Rovaniemi (Finlandiya)
22:45 Kliftonvill (Şimali İrlandiya) – Hauqesun (Norveç)
22:45 Kork Siti (İrlandiya) – Proqres (Lüksemburq)
22:45 Sent Patrik (İrlandiya) – Norçöpinq (İsveç)
23:00 Honved (Macarıstan) – Jalgiris (Litva)
23:00 Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina) – Kayrat (Qazaxıstan)
00:00 Breydablik (İslandiya) – Vaduts (Lixtenşteyn)
00:00 Styarnan (İslandiya) – Levadiya (Estoniya)


 
tarix: 09-07-2019 23:23


 
Xəbər lenti
10.12.2019

10:20   “Barselona” Milana Messisiz yollandı

10:01   Elxan Məmmədovun “şişirtdiyi” gündəlik

09:44   “Traktor” Təbriz derbisindən məğlub ayrıldı

09:30   Dadaşovun vurduğu qol komandasını məğlubiyyətdən xilas etmədi

09:15   Avro-2020 üçün 40 çarter reysi bron edilib

09:00   Gəncə, Qəbələ, Lənkəran: Avro-2020 üçün onları da unutmayaq

01:57   “Arsenal”dan əzmkar qələbə

09.12.2019

23:02  Autsayder doğma meydanda sevindi

18:56  “Qarabağ” - “Düdelanj”: cəmi 5 min bilet satılıb

18:34  Uels yığmasının nümayəndələri Bakıda

18:00  120 illik rekord təkrarlandı

17:46  “Neftçi” yeni sponsorla müqavilə bağlayır

17:30  Şirvan da AFFA Həmkarlar İttifaqına “hə” dedi

17:07  Ayaz Quliyev “Spartak”dan ayrılır?

16:35  “Səbail” liderliyini qorudu, “Qarabağ”dan darmadağın

16:26  İngiltərə yığmasına daha bir rəqib

15:40  Premyer Liqada 150-ci qol

15:16  Rusiyaya dopinq şoku - DÇ-2022-də olmayacaqlar!

14:43  98 illik tarixlərində ilk dəfə aşağı liqaya düşdülər

14:23  “Fənərbaxça”dan şikayət edə bilərlər – FİFA-ya

14:00  Şotlandiyada Liqa kubokunun qalibi məlum oldu

13:38  İlkin Qırtımovun atası: “Qızım intihar etməyib”

13:09  Dünya futbol tarixində ikinci - Buffonu qabaqladı

12:38  Bolqarıstan millisinin üzvünə Azərbaycandan təklif

12:10  “Səbail”i məyus edən 100-cü qol

11:54  550-ci səfər qolu

11:42  “Qarabağ”ın legioneri 100-ə çatdı

11:31  2-ci dövrənin ən yaxşısı məlum oldu

11:20  Əliyar Ağayev İsrailə yollanır

11:03  İsgəndərliyə 2 müştəri: Polşa və Rumıniyadan

10:51  Gözlənilən düzülüş: “Neftçi” çempionluq yarışına qayıtdı

10:32  Bordini tarixə salan səbəb

10:17  La Liqada yeni rekordçu

10:01  Roxas “Sabah”da qalacağına ümid edir

09:47  Ufuk Budak üçün 90 dəqiqə və 3 xal

09:31  Ayaz Quliyevsiz “Spartak” 4 qola üzüldü

09:14  Dadaşovun komandası “Setubal”a da uduzdu

bütün xəbərlər >>>

Ən çox oxunan
Bütün hüquqlar qorunur. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir. 2013 © futbolinfo.az