(+994) 050 678 37 80
(+994) 070 534 65 52

qaynar xətt

3 komanda Avroliqanın pley-off mərhələsində!

3 komanda Avroliqanın pley-off mərhələsində!

Futbol üzrə Avropa Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları keçirilir.

Futbolinfo.az xəbər verir ki, ilk oyun günündə 3 qarşılaşma baş tutub. 

Şimali İrlandiyanın “Linfild” klubu Monteneqro “Sutyeska”sını qəbul edib. Komandalar arasındakı ilk oyunda “Linfild” 2:1 hesablı qələbə qazanmışdı. Cavab oyununda da bu kollektiv qalib gəlib və Çempionlar Liqasında APOEL səddini keçə bilməyən, Avropa Liqasının pley-off mərhələsində mübarizə aparmaq məcburiyyətində qalan “Qarabağ”a rəqib olub.

“Qarabağ”ın ÇL-də mübarizədən kənarlaşdırdığı İrlandiyanın “Dandalk” klubu isə Avroliqada da “Slovan” (Slovakiya) səddini keçə bilməyib.

Azərbaycanın bu turnirdə təsmilçisi olan “Neftçi” isə avqustun 15-də növbəti oyununu keçirəcək. Roberto Bordinin rəhbərlik etdiyi kollektiv İsraildə “Bney Yehuda”nın qonağı olacaq. Komandalar arasında Bakıda keçirilən görüş qollu bərabərliklə başa çatıb – 2:2. “Neftçi” bu mərhələni keçsə, pley-offda “Malmö” – “Jirinski” cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.

Avropa Liqası
3-cü təsnifat mərhələsinin cavab oyunları

13 avqust

Nomme Kalyu (Estoniya) – Düdelanj (Lüksemburq) 0:1
Qol: Sinani, 56.
İlk oyun – 1:3

Linfild (Şimali İrlandiya) – Sutyeska (Monteneqro) 3:2
Qol: Stefford, 7. Laveri, 18. Klark, 76 – Bojoviç, 15; 61.
İlk oyun – 2:1

Dandalk (İrlandiya) – Slovan (Slovakiya) 1:3
Qol: Daffi, 70 – Ratao, 12. Kavrik, 33. Daniel, 90+3.
İlk oyun – 0:1

14 avqust

20:00 Atromitos (Yunanıstan) – Legiya (Polşa)
İlk oyun – 0:0
20:00 Saburtalo (Gürcüstan) – Ararat (Ermənistan)
İlk oyun – 2:1 
20:00 Vitoriya (Portuqaliya) – Ventspils (Latviya) 
İlk oyun – 3:0

15 avqust

20:00 HİK (Finlandiya) – Riqa (Litva)
İlk oyun – 1:1 
20:30 Dinamo (Gürcüstan) – Feyenoord (Hollandiya)
İlk oyun – 0:4
20:45 Spartak (Moskva, Rusiya) – Tyun (İsveçrə)
İlk oyun- 3:2
21:00 AİK (İsveç) – Şerif (Moldova) 
İlk oyun – 2:1
21:00 BATE (Belarus) – Sarayevo (Bosniya və Herseqovina)
İlk oyun – 2:1
21:00 Apollon (Kipr) – Austriya (Avstriya)
İlk oyun – 2:1
21:00 Zarya (Ukrayna) – ÇSKA (Bolqarıstan)
İlk oyun – 1:1
21:00 Mlada Boleslav (Çexiya) – Styaua (Rumıniya)
İlk oyun – 0:0 
21:00 Şaxtyor (Belarus) – Torino (İtaliya)
İlk oyun – 0:5
21:00 Suduva (Litva) – Makkabi (İsrail)
İlk oyun – 2:1
21:00 Bney Yehuda (İsrail) – Neftçi (Azərbaycan)
İlk oyun – 2:2 
21:00 Yeni Malatyaspor (Türkiyə) – Partizan (Serbiya)
İlk oyun – 1:3
21:00 Jirinski (Bosniya və Herseqovina) – Malmö (İsveç)
İlk oyun – 0:3
21:30 Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) – Norçöpinq (İsveç)
İlk oyun – 1:1
21:30 TNS (Uels) – Ludoqorets (Bolqarıstan) 
İlk oyun – 0:5
21:30 Trabzonspor (Türkiyə) – Sparta (Çexiya)
İlk oyun – 2:2
22:00 AEK (Yunanıstan) – Universitatya Krayova (Rumıniya)
İlk oyun – 2:0 
22:00 Valletta (Malta) – Astana (Qazaxıstan)
İlk oyun – 1:5
22:00 Viktoriya (Çexiya) – Antverpen (Belçika)
İlk oyun – 0:1
22:30 Ayntraxt (Almaniya) – Vaduts (Lixtenşteyn)
İlk oyun – 5:0
22:30 Alkmaar (Hollandiya) – Mariupol (Ukrayna)
İlk oyun – 0:0 
22:30 Aris (Yunanıstan) – Molde (Norveç)
İlk oyun – 0:3
22:30 Gent (Belçika) – AEK (Kipr)
İlk oyun – 1:1
22:30 PSV (Hollandiya) – Hauqsen (Norveç)
İlk oyun – 1:0 
22:30 Strasburq (Fransa) – Lokomotiv (Plovdiv, Bolqarıstan)
İlk oyun – 1:0
22:45 Braqa (Portuqaliya) – Brondbü (Danimarka)
İlk oyun – 4:2
22:45 Reyncers (Şotlandiya) – Midtyulland (Danimarka)
İlk oyun – 4:2 
22:45 Aberdin (Şotlandiya) – Riyeka (Xorvatiya)
İlk oyun – 0:2 
22:45 Vulverhempton (İngiltərə) – Pünik (Ermənistan) 
İlk oyun – 4:0
23:00 Espanyol (İspaniya) – Lütsern (İsveçrə) 
İlk oyun – 3:0


 
tarix: 14-08-2019 01:25


 
Xəbər lenti
17.11.2019

11:50   AÇ-2020-yə vəsiqə qazanan 16 komanda

11:42   “Səbail”ə haqsızlıq edən hakimin cəzası gizlədilir

11:00   90-cı illərə qayıdırıq

10:47   Məmmədovun seçdiyi Yurçeviçlə gözlənilən sonluq

10:32   “Bavariya”dan rekord gəlir

10:20   SOCAR 1 milyon ödədi, İsrafilov “Albasete” üçün qol vurdu

10:14   Qol.az 11 yaşında!

10:09   “Real”da ciddi itki - PSJ ilə oyunda olmayacaq

09:51   Rusiya Belçikaya böyük hesabla uduzdu - VİDEO

09:30   Şeydayev: “İtirəcəyimiz bir şey yoxdu”

09:00   Qara Qarayev: “Son 25 ildə belə qrupumuz olmayıb”

01:50   Xorvatiya, Almaniya, Hollandiya və Avstriya AÇ-2020-də!

16.11.2019

23:55  Nikola Yurçeviç: “Penalti verilsəydi, fərqli nəticə ola bilərdi”

23:29  Rayan Giqqz: “Hesab qənaətbəxşdi”

22:53  Millimiz Uelsə də məğlub oldu

22:00  “Rəqibdən daha çox qaçdıq, mübarizə apardıq”

19:03  “Səbail” “Qəbələ”yə yoxlama matçında da uduzdu

18:39  “Qarabağ”la oyuna tam hazır olmağa çalışacağıq”

18:29  “Futbolçularda istədiyimizi görə bildik”

18:11  “Keşlə” yoxlama oyununda darmadağına sevindi

18:04  Millimiz Almaniyaya məğlub oldu

16:51  “Sumqayıt”la “Zirə”dən heç-heçə

16:30  Mançini İtaliya millisinin tarixinə düşdü

15:27  “Zirə”nin legioneri millidə 90 dəqiqə oynadı

15:00  Seydiyev “Zirə”yə keçidi barədə danışdı: “Transferimlə menecerim məşğul olur”

14:42  Volkov nə təsdiq, nə də təkzib etdi

14:20  Slovakiya - Azərbaycan matçı ukraynalı hakimlərə tapşırıldı

14:15  Millimizin rəqibi Uruqvaya məğlub oldu - VİDEO

13:16  Antonio Konte təhdid olundu – Gülləli məktub

12:42  İsveçi AÇ-2020-yə daşıyan qələbə - VİDEO

12:21  “Bavariya”nın baş məşqçisi bəlli oldu - RƏSMİ

12:01  Danimarka yığmasından 6 cavabsız qol - VİDEO

11:41  İtaliya yığmasından ardıcıl 9-cu qələbə - VİDEO

11:27  İspaniya yığmasından 7 cavabsız qol - VİDEO

11:03  Volkov “Keşlə”yə gedir

10:44  “Bavariya”da 40 illik dönəm başa çatdı

10:03  Argentina Braziliyanı Messinin qolu ilə məğlub etdi - VİDEO

09:36  Finlandiya yığmasından tarixi uğur

09:00  Avro-2020: Türkiyə gəlməsə, xoş mənzərə olmayacaq

01:48  İsveçlə Finlandiya da AÇ-2020-də!

bütün xəbərlər >>>

Ən çox oxunan
Bütün hüquqlar qorunur. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir. 2013 © futbolinfo.az