Dünya futbolu
Avropa Liqası: “Dandalk” “Slovan”a uduzdu
Futbol üzrə Avropa Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsini…
Futbol üzrə Avropa Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları keçirilir.
Futbolinfo.az xəbər verir ki, ikinci oyun günündə daha bir qarşılaşma baş tutub.
İrlandiyanın “Dandalk” klubu səfərdə Slovakiya “Slovan”ının qonağı olub. Çempionlar Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsində “Qarabağ” tərəfindən mübarizədən kənarlaşdırılan İrlandiya çempionu “Slovan”la ilk oyundan da məğlub ayrılıb.
Azərbaycanın turnirdə yeganə təmsilçisi olan “Neftçi” ilk oyununu avqustun 8-də keçirəcək. “Ağ-qaralar” Bakıda İsrailin “Bney Yehuda” klubunu qəbul edəcək. “Neftçi” bu mərhələni keçsə, pley-offda “Malmö” – “Jirinski” cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.
Avropa Liqası
3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları
6 avqust
Ararat (Ermənistan) – Saburtalo (Gürcüstan) 1:2
Qol: Kobilako, 31 – Altunaşvili, 72; 76.
Riqa (Litva) – HİK (Finlandiya) 1:1
Qol: Bilinski, 81 – Varyinen, 77.
Sutyeska (Monteneqro) – Linfild (Şimali İrlandiya) 1:2
Qol: Kojaseviç, 11 – Millar, 38; 65.
7 avqust
Slovan (Slovakiya) – Dandalk (İrlandiya) 1:0
Qol: Holman, 86.
8 avqust
18:00 Astana (Qazaxıstan) – Valletta (Malta)
19:30 AEK (Kipr) – Gent (Belçika)
20:00 Pünik (Ermənistan) – Vulverhempton (İngiltərə)
20:00 Sparta (Çexiya) – Trabzonspor (Türkiyə)
20:15 Universitatya Krayova (Rumıniya) – AEK (Yunanıstan)
20:30 Brondbü (Danimarka) – Braqa (Portuqaliya)
20:45 Ventspils (Latviya) – Vitoriya (Portuqaliya)
21:00 Hauqsen (Norveç) – PSV (Hollandiya)
21:00 Mariupol (Ukrayna) – Alkmaar (Hollandiya)
21:00 Malmö (İsveç) – Jirinski (Bosniya və Herseqovina)
21:00 Molde (Norveç) – Aris (Yunanıstan)
21:00 Neftçi (Azərbaycan) – Bney Yehuda (İsrail)
21:00 Şerif (Moldova) – AİK (İsveç)
21:00 Tyun (İsveçrə) – Spartak (Moskva, Rusiya)
21:30 Antverpen (Belçika) – Viktoriya (Çexiya)
21:30 ÇSKA (Bolqarıstan) – Zarya (Ukrayna)
21:30 Feyenoord (Hollandiya) – Dinamo (Gürcüstan)
21:30 Lokomotiv (Plovdiv, Bolqarıstan) – Strasburq (Fransa)
21:30 Ludoqorets (Bolqarıstan) – TNS (Uels)
21:30 Makkabi (İsrail) – Suduva (Litva)
21:45 Sarayevo (Bosniya və Herseqovina) – BATE (Belarus)
22:00 Midtyulland (Danimarka) – Reyncers (Şotlandiya)
22:00 Norçepinq (İsveç) – Hapoel Beer-Şeva (İsrail)
22:00 Düdelanj (Lüksemburq) – Nımme Kalyu (Estoniya)
22:00 Riyeka (Xorvatiya) – Aberdin (Şotlandiya)
22:30 Austriya (Avstriya) – Apollon (Kipr)
22:30 Styaua (Rumıniya) – Mlada Boleslav (Çexiya)
22:30 Vaduts (Lixtenşteyn) – Ayntraxt (Almaniya)
23:00 Legiya (Polşa) – Atromitos (Yunanıstan)
23:00 Lütsern (İsveçrə) – Espanyol (İspaniya)
23:00 Partizan (Serbiya) – Yeni Malatyaspor (Türkiyə)
23:00 Torino (İtaliya) – Şaxtyor (Belarus)
- Ölkə futbolu2024-03-11 08:35
“Qarabağ” hər an rəqibini cəzalandırmağa hazır maşındır”
- Ölkə futbolu2024-03-12 08:00
Nəsirov AFFA-da qalacaqsa, müsbət dəyişikliklərdən əlimizi üzək
- Ölkə futbolu2024-03-11 08:00
“Qarabağ”ın növbəti məşqi və Tovuzda 2 dəqiqənin hökmü
- Ölkə futbolu2024-03-11 16:48
“Neftçi”də pul qurtardı, kreditə ehtiyac duyuldu