Dünya futbolu
“Arsenal”dan qələbə, "Milan"dan xal itkisi, Türkiyə klublarından məğlubiyyət
Avropa Liqasının qrup mərhələsində 3-cü turun oyunları ke&…
Avropa Liqasının qrup mərhələsində 3-cü turun oyunları keçirilib.
Futbolinfo.az xəbər verir ki, 12 qrupda yer alan 48 komanda növbəti matçlarına çıxıb.
Tura Qazaxıstanda start verilib. “Astana” “Makkabi” ilə üz-üzə gəlib və darmadağınla qalib gəlib.
İlk iki oyunda maksimum nəticə göstərən “Arsenal” “Srvena Zvezda” ilə səfər oyunundan da qalib ayrılıb.
Türkiyə təmsilçilərindən “Konyaspor” “Zalsburq”u qəbul edibsə, “Başakşəhər” də Almaniyada “Hoffenhaym”la qarşılaşıb. Lakin qardaş ölkə təmsilçilərinin hər ikisi bu dəfə məğlubiyyətlə üzləşib.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
19 oktyabr
A qrupu
“Astana” (Qazaxıstan) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) 4:0
Qol: Tvumasi, 33-pen; 42. Kabananqa, 47; 52.
“Vilyarreal” (İspaniya) – “Slaviya” (Çexiya) 2:2
Qol: Trikeros, 41. Bakka, 44 – Neçid, 18. Danni, 30.
“Vilyarreal” – 5, “Slaviya” – 5, “Astana” – 4, “Makkabi” – 1.
B qrupu
“Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) 2:2
Qol: Mbokani, 34. Morozyuk, 49 – Assale, 17; 40.
“Skenderbeu” (Albaniya) – “Partizan” (Serbiya) 0:0
“Dinamo” – 7, “Yanq Boyz” – 3, “Partizan” – 2, “Skenderbeu” – 2.
C qrupu
“Hoffenhaym” (Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) 3:1
Qol: Hubner, 52. Amiri, 59. Şults, 75 – Napoleoni, 90.
“Braqa” (Portuqaliya) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) 0:2
Qol: Moti, 25. Raul, 56-öz qapısına.
“Ludoqorets” – 7, “Braqa” – 6, “Hoffenhaym” – 3, “Başakşəhər” – 1.
D qrupu
“Milan” (İtaliya) – AEK (Yunanıstan) 0:0
“Austria” (Avstriya) – “Riyeka” (Xorvatiya) 1:3
Qol: Frizenbixler, 90 – Qavranoviç, 21; 31. Kvrziç, 90.
“Milan” – 7, AEK – 5, “Riyeka” – 3, “Austria” – 1.
E qrupu
“Atalanta” (İtaliya) – “Apollon” (Kipr) 3:1
Qol: İliçiç, 11. Petanya, 64. Freuler, 66 – Şembri, 59.
“Everton” (İngiltərə) – “Olimpik” (Lion, Fransa) 1:2
Qol: Villiams, 69 – Fekir, 6-pen. Traore, 75.
“Atalanta” – 7, “Olimpik” – 5, “Apollon” – 2, “Everton” – 1.
F qrupu
“Zlin” (Çexiya) – “Kopenhagen” (Danimarka) 1:1
Qol: Diop, 11 – Ankersen, 19.
“Şerif” (Moldova) – “Lokomotiv” (Rusiya) 1:1
Qol: Badibanqa, 31 – Mirançuk, 17.
“Lokomotiv” – 5, “Kopenhagen” – 3, “Şerif” – 3, “Zlin” – 2.
G qrupu
“Luqano” (İsveçrə) – “Viktoriya” (Çexiya) 3:2
Qol: Bottani, Karlinyos, 69. Gerndt, 88 – Krmençik, 76. Bakoş, 90.
“Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Styaua” (Rumıniya) 1:2
Qol: Kuenka, 87 – Harlem-Eddi, 70; 75.
“Styaua” – 9, “Hapoel” – 3, “Vitkoriya” – 3, “Luqano” – 3.
H qrupu
BATE (Belarus) – “Köln” (Almaniya) 1:0
Qol: Rios, 55.
“Srvena Zvezda” (Serbiya) – “Arsenal” (İngiltərə) 0:1
Qol: Jiru, 85.
“Arsenal” – 9, “Srvena Zvezda” – 4, BATE – 4, “Köln” – 0.
İ qrupu
“Konyaspor” (Türkiyə) – “Zalsburq” (Avstriya) 0:2
Qol: Gulbrandsen, 5. Dabbur, 80.
“Olimpik” (Marsel, Fransa) – “Gimaraynş” (Portuqaliya) 2:1
Qol: Okampos, 28. Lopes, 76 – Martins, 17.
“Zalsburq” – 7, “Olimpik” – 6, “Konyaspor” – 3, “Gimaraynş” – 1.
J qrupu
“Ostersun” (İsveç) – “Atletik” (İspaniya) 2:2
Qol: Gero, 52. Edvards, 64 – Aduris, 14. Villiams, 89.
“Zarya” (Ukrayna) – “Herta” (Almaniya) 2:1
Qol: Silas, 42. Svatok, 79 – Selke, 56.
“Ostersun” – 7, “Zarya” – 6, “Atletik” – 2, “Herta” – 1.
K qrupu
“Nitsa” (Fransa) – “Latsio” (İtaliya) 1:3
Qol: Balotelli, 4 – Kaysedo, 5. Saviç, 65; 89.
“Sulte-Varegem” (Belçika) – “Vitess” (Hollandiya) 1:1
Qol: Kaşya, 23-öz qapısına – Bruns, 27.
“Latsio” – 9, “Nitsa” – 6, “Vitess” – 1, “Sulte-Varegem” – 1.
L qrupu
“Vardar” (Makedoniya) – “Real Sosyedad” (İspaniya) 0:6
Qol: Oyarzabal, 12. Villian, 34; 42; 55; 59, De la Belya, 90.
“Zenit” (Rusiya) – “Rusenborq” (Norveç) 3:1
Qol: Riqoni, 1; 68; 75 – Helland, 88.
“Zenit” – 9, “Real Sosyedad” – 6, “Rusenborq” – 3, “Vardar” – 0.
- Ölkə futbolu2024-04-22 08:00
İddialıların “autsayder ovu”
- Ölkə futbolu2024-04-21 11:50
Rəfiyev “Sabah” üçün plan qurub: rəqibinin rəqibini stimullaşdırır
- Ölkə futbolu2024-04-21 10:19
Yeni AFFA rəhbərliyi də əcnəbilərə üz tutdu: hər şey xorvatlara tapşırılacaq
- Ölkə futbolu2024-04-22 08:34
Musa “Yurqorden” dəftərini bağladı?